www.doktornevra.com Bize Ulaşın Anasayfam Yap Sýk Kulananlara Ekle Soruları Cevaplıyor
   
Doğum Kontrol Hapları
 

 

 

Doğum Kontrol Hapları
En Çok Merak Edilenler

 
 

Doğum kontrol hapları nasıl korur?

Hamilelik kadın yumurtalıklarının ürettiği yumurtanın erkek sperm hücresi ile birleşip, döllenmesi sonucunda gelişir. Doğum kontrol hapı, gebelik sırasında vücudumuzda bulunan hormonlar gibi çalışır. Yumurtalıkların yumurta üretmesine, rahim ağzından sperm geçişine engel olarak gebeliğin oluşmasını engeller

Doğum kontrol haplarının güvenilirliği ne kadardı?

Doğru kullanıldığında Doğum Kontrol Haplarının güvenilirliği %100'e yakındır. Çocuk istendiği zamanda hapların bırakılmasıyla  hamile kalınabilir.

Doğum kontrol hapları ne kadar  kilo aldırırlar ?

Doğum kontrol hapları, kullanılmaya başlandığı ilk dönemlerde iştahı açar ve su tutulmasına neden olur, bu nedenle hafif kilo artışı yaşanır. Ama uzun dönemde kilo alımına neden olmadıkları kabul edilmektedir. Bu nedenle ilk aylarda oluşabilecek değişiklikler nedeniyle doktorunuza danışmadan hapınızı bırakmayın ve hap kullanırken dengeli beslenmeye ve hareketsiz kalmamaya dikkat edin.

Doğum kontrol haplarının aşırı şişman kadınlarda etkisi nasıl olmakta?

Yapılan araştırmalara göre doğum kontrol hapı kullanan kilolu veya obez kadınların hamile kalma riski, normal kilodaki kadınlara göre yüzde 60 daha fazla. Amerika Seattle'daki araştırma merkezinin çalışmasında, kilolu kadınların metabolizmasının yavaş olması bunun sebebi olarak gösteriliyor. Metabolizma yavaş olunca da ilacın etkisi azalmış oluyor. Araştırmayı yapan Dr. Victoria Holt, bu sonuçların obetizenin kalbi de nasıl etkilediği konusunda ipuçları verdiğini söylüyor. "Kilolu kadınların hamile kalma risklerini azaltmak için daha yüksek dozda doğum kontrol hapı kullanmaları da yanlış. Çünkü gebelik önleyici hormonların normalden fazla çalışması kalp krizi riskini de artırıyor" Bunun gibi problemleri olan kadınların en kısa sürede doktora başvurarak diyete başlaması gerekli.

Doğum kontrol hapları kadında  hormonları bozar mı?

Doğum kontrol hapları, içinde belli miktarlarda östrojen ve progesteron içerir. Bunlar yıllar içersinde geliştirilerek sentetik olarak üretilmiş ve insandaki hormonlara benzer etki yapmak üzere hazırlanmıştır. Bu nedenle hormon düzenini bozmazlar, tam tersine hormon bozukluğu olan kadınlarda belirli bir düzen sağlar. Düzensiz kanaması olan hastalar, hap kullandığında düzenli kanamaları olur. Aynı zamanda adet kanamasının miktarını azaltma etkileri de vardır. Ancak bu olumsuz bir etki değildir. Bazı hastalarda bu şekilde aşırı kanama önlenmiş olur. Piyasada satılan doğum kontrol haplarının içindeki hormonlarda bazı değişiklikler olmakla birlikte, ürünler genellikle birbirine benzer. Size en uygun doğum kontrol hapını ise doktorunuz belirleyecektir.

Adet kanaması haplar sayesinde ertelenebilir mi?

Evet. Adet kanamanız uygun olmadığını düşündüğünüz zamanlara denk düşebilir. Bir spor karşılaşmasına katılmak ya da deniz kıyısında geçireceğiniz bir tatilin tadını çıkarmak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda doktorunuzla konuşarak adet kanamanızı yaklaşık 1 hafta öne veya sonraya kaydırabilirsiniz.

Doğum kontrol haplarını her kadın kullanabilir mi?

Kadınların çoğu bu hapları kullanabilir. Aşağıdaki özellikleri taşıyan kadınlar için doğum kontrol hapları en uygun korunma yöntemidir.

·                            40 yaşından genç bayanlar

·                            Yeni evli veya çocuk sahibi olmak istemeyen kadınlar


Doğum kontrol hapları yüzde ve vücutta istenmeyen  tüylenme yapar mı?

Doğum kontrol hapları içerdikleri hormonlar nedeniyle vücutta tüylenme yapan hormonları baskılarlar; yani tüylenme yapmazlar. Hatta doğum kontrol hapları, özellikle bazı tüylenme şikâyeti olan kadınlarda da tüylenmeyi önlemek amacıyla kullanılır.

Doğum kontrol hapları rahimde ve  yumurtalıklarda kist-ur  yapar mı?

Yumurtalıklarda saptanan kistler çok çeşitli nedenlere bağlı olabilir, ancak 'folikül kisti' adı verilen ve içinde yumurta bulunan kesenin çatlamamasına bağlı olarak gelişen kistler, zararsızdır ve birkaç ay takip edilirlerse kendiliğinden geriler. Folikül kistlerinin gerilemesi ve küçülmesi amacıyla hekimler sıklıkla doğum kontrol haplarını kullanırlar. Dolayısıyla doğum kontrol hapları, yumurtalıkta kist oluşumuna neden olmaz, tam tersi bazı kistlerin tedavisinde kullanılabilir. DKH kullanımı, yumurtlamayı baskılayarak etki gösterdiği için yumurtalıkları bir anlamda dinlenmeye sevk eder. Araştırmalar sonucu hap kullanımının  ayrıca yumurtalık kanseri riskini azalttığı ortaya çıkmıştır.

Doğum kontrolu Hapları baş ağrısı ve migren  yaparlar mı?

Hapların içerdikleri östrojen ve progesteron nedeniyle, nadiren baş ağrısına neden oldukları ve bu nedenle migreni olan hastalarda kullanılmaması önerilir.

Uzun süre kontrol Hapı kullanımı kısırlık yapar mı?

Doğum kontrol haplarının etkileri kullanıldığı dönemlerde geçerlidir. Diğer bir deyişle; hap kullanımı bırakıldıktan sonra etkileri yoktur. Ancak hap kullanan kadınların yüzde 1'inde, hap kullanımı sırasında adet görememe olabilir. Ama bu da bir süre sonra normale döner. Doğum kontrol hapı kullanımı, hap bırakıldıktan sonra gebelik şansını azaltmaz ve adet düzensizliğine neden olmaz.

Hapların gebeliği önlemesi dışında ne gibi yararları vardır?

Doğum kontrol hapları, doğum kontroluyla hiç ilgisi olmayan bir çok soruna çözüm getirmiştir.

·                        Haplar adet ağrılarını azaltır

·                        Adet kanamalarını düzene sokar. Ne zaman adet göreceğinizi bilirsiniz.

·                        Adet kanamalarının miktarını azaltarak vücudun demir kaybını önler

·                        Rahim, yumurtalık ve tüplerin iltihabına karşı koruyucudur.

·                        Dış gebelik ihtimalini azaltır.

·                        Yumurtalık ve rahim kanserine karşı koruyucudur.

·                        Kısırlığa neden olan, adet dönemlerinde ve ilişki sırasında ağrıya yol açan bir hastalık olan ENDOMETRİOZİS tedavisinde uzun süreli kesintisiz kullanımı vardır.

Hapı kimler kullanmamalıdır?

·                        Eğer 40 yaşın üzerinde ve SİGARA kullanıyorsanız

·                        İlaçlara rağmen düzene girmeyen tansiyon yüksekliği ve şeker hastalığı varsa

·                        Gebeler ya da gebelik şüphesi olanlar

·                        Önceden geçirilmiş veya geçirilmekte olan damar tıkanıklığı bulunanlar

·                        Mevcut karaciğer hastalığı

Hangi nedenlerden dolayı hapların kullanımı bırakılmalıdır?

·                        Şiddetli baş ağrısı ve migren nöbetleri

·                        Bulanık görme ve görme bozukluğu

·                        Şiddetli bacak ağrısı, bacakta şişme kızarıklık

·                        Göğüs ağrısı ve solunum güçlüğü

·                        Sarılık ortaya çıkması. Bu durumlarda hapın kullanımı bırakılmalıdır.

Bulumia'ya karşı doğum kontrol hapı kullanıldığı ne kadar doğru?

İsveçli bilim adamları, yeme bozukluğu hastalıklarının nedeninin hormonal olduğunu ortaya çıkardı. Yemek yedikten sonra kendilerini zorla kusturan bulumia hastalarının doğum kontrol hapları ile tedavi edilebileceğini de belirledi. Tedavi ilk olarak hormonların kontrol altına alınmasını öngörüyor ve doktorlar doğum kontrol hapları ile testosteronun seviyesini dengeliyor.

Erkeklerde kullanılan doğum kontrol hapları nasıl etki eder?

ABD’li ve İtalyan araştırmacıların geliştirdiği ilacın fareler üzerindeki deneyleri, spermin gelişimini sağlayan hücrelerle bağlantısını kestiğini ve hayvanların dölleme yeteneğini başarıyla durdurduğunu gösterdi.
Deneyler sırasında düşük dozlar kullandıklarını, ilacın bir yan etkisini tespit etmediklerini ve ilacın kullanımı kesildiğinde dölleme yeteneğine geri dönüldüğünü belirten bilim adamları, Nature Medecine dergisine yaptıkları açıklamada, buna karşın, ilacın insanlar üzerindeki denemelerinin de iyice gözlem altına alınması gerektiğini kaydettiler. Bilim adamları, geliştirdikleri erkek hapıyla, spermin gelişim süreci olan “spermatogenesis”de spermleri besleyen ve büyüten “Sertoli hücreleri” ile ilişkisini keserek, dölleme yeteneğinin geçici olarak kaybedilmesini sağladılar.
Araştırmacılar, bu çalışmaları sırasında, kısa bir süre önce geliştirilen ve olgunlaşmakta olan spermi, Sertoli hücrelerinden ayıran “Adjudin” adlı molekülü kullandılar. Adjudin’in yüksek dozda kullanılmasının toksik etki yaratabileceğine dikkat çeken bilim adamları, bundan kaçınmak için, bu molekülü spermlerin üretildiği testislerde faaliyet gösteren “FSH” adlı bir hormona kimyasal olarak bağladılar. Araştırmada, aktif olmaktan çıkarılan FSH, daha çok bir taşıyıcı gibi hareket ederek, Adjudin’in gereksinimi olan yere, daha düşük dozlar verilmesini sağlayarak nakletti. Bu işlemin sperm hücrelerinin olgunluğa erişmeden sayılarının azalmalarına ve özelliklerini yitirmelerine neden olduğunu belirten bilim adamları, böylece geçici olarak dölleme yeteneğinin kaybedilmesinin sağlandığını kaydettiler.

İlaç kullanımına son verilmesine rağmen adet görülememesi durumunda ne yapılır?

Bazı durumlarda ilaç kullanımının kesilmesine rağmen düzenli adetler geri dönmeyebilir. Bu durum ilk üç ayda sıklıkla ortadan kalkar. Ancak bir yıla kadar adet görülmeyen durumlar olabilir. Doğum kontrol haplarının kadın üreme sisteminde kalıcı bir hasar bırakmaları söz konusu olmadığından adet görememe durumunda uygun tedaviyle ya da kendiliğinden düzenli adetler tekrar oluşur.

Doğum kontrol haplarının cinsel isteği ve libidoyu  azalttığı, orgazm olmayı zorlaştırdığı söylenmekte  doğru mu?
Doğum kontrol haplarının cinsel isteği azaltmasına tüm kullanıcıların yüzde 3'ünden azında rastlanıyor. Örneğin İtalya'da 2004 yılında yapılan bir çalışmada, doğum kontrol yöntemlerinin cinsel istek üzerine olumsuz etkisinin hormonal faktörlerden çok, ara kanamalardan kaynaklandığı gösterildi. Özellikle hapların kullanılmaya başlandığı ilk üç ay içinde ara kanamalar sıktır ve bu durum kadınları cinsellikten soğutur. Kadınlar bu kadar sık kanamaları olunca ilişkide bulunmak istemediklerini bildirdiler. Bu hapların vajinanın kayganlaşmasını azaltıcı etkilerinden de söz edilebilir. Ancak vurgulamakta fayda var; doğum kontrol hapları, kadının cinsel isteği üzerine çok az oranda olumsuz etki gösteriyor. Tam aksine etkiyle gebelik korkusu olmadan yaşanan cinsel birliktelik, çiftin cinsel yaşamına olumlu yönde daha fazla etkileyebiliyor.

 Doğum kontrol haplarını kaç yaşına kadar kullanabilirim ?

Doğum kontrol hapları menopoz dönemine kadar kullanabilir. Hatta son çalışmalarda menopoz döneminde bile kullanılmasında sakınca olmadığı belirtilmektedir. Hapların
kullanım süresinde de bir sınırlama yoktur ; doktorunuz onayladığı ve kullanımı
engelleyecek herhangi bir hastalık olmadığı sürece yıllarca kullanabilirsiniz.

Acaba doğum kontrol hapları rahim kanserine  (endometriyum kanserine) yol açar mı?

 Yapılan çalışmalarda doğum kontrol hapı kullanan kadınlarda, rahim kanseri riskinin kullanmayanlara oranla daha düşük olduğu saptanmıştır. Doğum kontrol hapları, düzenli ve dengeli miktarlarda östrojen ve progesteron hormonları içerdiklerinden; bu rahmin iç tabakasının düzenli gelişip dökülmesine neden olur ve kanser riski de buna bağlı olarak azalır.

Kontrol hapları  rahim ağzı kanseri sebebi midir?

Yapılan bazı çalışmalarda; doğum kontrol haplarının rahim ağzı kanseri sıklığını çok az da olsa artırdığı görülmüştür. Ancak bu çalışmalar tekrar değerlendirildiğinde, bu kadınların zaten kanser için riskli grupta olduğu belirlendi. Bu nedenle doğum kontrol hapı kullanımının, rahim kanseri riskini artırmadığı ancak yine de hap kullanan kadınların düzenli olarak her yıl kanser taraması amacıyla 'vaginal smear' testi yaptırmaları önerilir.

Hormon ilacı oldukları için meme kanseri riskini arttırırlar mı?

Doğum kontrol haplarının meme kanseri üzerine etkileri, halen tartışmalı olmakla birlikte günümüzde kanser riskini artırmadıkları kabul edilir. Hatta selim meme hastalıkları olan kadınlarda doğum kontrol haplarının kullanımının bu hastalıkla gelişmeyi durdurduğu bilinmektedir.

Doğum kontrol haplarını kullanırken ara vermeli miyim ?

Doğum kontrol haplarını kullanırken ara verilmesinin hiçbir gerekliliği yoktur. DKH ‘ları İle zaten düzenli olarak hormon alınmakta ve doğal siklus takip edilmektedir, bu nedenle dinlenme amacıyla ara verilmesinin gerekli olduğunu gösteren hiçbir çalışma yoktur. Doğum kontrol haplarının kullanımı sırasında bazen adet görülmemesi olabilir bu durumda doktorunuza danışmanızı öneririz. Bunun nedeni gebelik olabileceği gibi; çoğunlukla verilen ilaçların düşük dozda olması dolayısıyla rahim içi tabakasının iyi gelişmemesi ve dökülme kanaması olmamasına bağlıdır.

Doğum kontrol haplarının sürekli kullanımı risk yaratır mı?

Sürekli kullandıklarımız da dahil bütün ilaçların yan etkileri vardır, bütün ilaçlar doktor denetiminde kullanılmalıdır. Doğum kontrol haplarının da kendi özelliklerine ve sizin bünyenize göre yan etkileri ya da riskleri olabilir. Bedensel özellikleriniz ve yaşam koşullarınız hep aynı kalmaz. Araya giren hastalıklar, bu nedenle kullandığınız diğer ilaçlar ile oluşan ilaç etkileşimleri, yaşınızın ilerlemesi, sigara kullanımınız gibi nedenler, doğum kontrol haplarının değiştirilmesini gerektirebilir. Ne zaman hangi doğum kontrol hapını ya da başka bir doğum kontrol yöntemini kullanmanızın sizin için doğru olduğuna, ne zaman ve ne kadar ara verilmesinin uygun olacağına, bir kadın hastalıkları uzmanı ile birlikte karar vermelisiniz

 

 


                                              

                                                   Geri 

 

Ağrılı adet görme ,dismenore
Endometriyozis nedir

 


 
e-gebelik.net
Site içi arama
   
  Vaginismus Ve Vajinismus Tedavisi, Ne Neler Yapmalı Ve Ne Zaman Nerede
Kürtaj Nasıl Nerede Ve Ne Zaman? Fiyatı Ücreti Ve Hastanesi
Hamilelikte Hpv Kondilom Genital Siğil. Tedavi. Resim Görüntü Vidyo video izle
Gebelik Ve Nezle, Grip Aşısı,Hamilelik Ve Aşı Yapılmalı Mı? Ne şekilde ? Güvenli Mi?
Hamile, Gebe Ve Mantar Enfeksiyonu (Akıntı Kaşıntı Koku İlişkide Ağrı Yanma)
Birliktelik İle Geçen Ve Bulaşan Hastalıklar,Gebelik - Hamilelik Ve Enfeksiyon
Gebede Hamilede (Doğum Sonrası )Varis Tedavisi,gebelik- hamilelik ve varis Ameliyatı
Gebelik- hamilelik Sırt Ağrıları Ve Bel Ağrısı, Ellerde Kollarda Uyuşma Karıncalanma Ödem Ve Şişme
Hamilede Mide Yanması Ekşimesi Gastrit Ve Reflü,Gebelik-hamilelik ve kabızlık ,sindirim bozukluğu
Hemoroid, Basur Ve Tedavisi, lazer ameliyatı, resim görüntü, şekil vidyo canlı anı youtub videosu
Gebelik-hamilelik ve Memelerden Süt Gelmesi Meme Bakımı Gebelikte-Hamilelikte Meme Ağrısı
Gebelikte (Hamilelikte) İdrar Kaçırma Tutamama İnkontinans neden olur
Gebelikte Depresyon, Panik Atak, Hamilede-gebede-lohusada psikolojik tedavi
Hamilelikte Baş Ağrısı, Migren, Kasılma Uyuşma Şişme Baş Dönmesi Nasıl Nerede Tedavi Edilir?
Gebelik Ve Aşerme,Gebelik -hamilelik Veİğrenme, hamilelik-gebelik veTiksinme ,gebe-hamile bakımı
Hamilelikte Akıntı,Kaşıntı, Tedavisi Gerekli Mi, Gereksiz Mi ,Yapılmalı Mı, Olmalı Mı?, Ne Şekilde
Gebelikte Kanama Kadın Hastalıkları Youtube Görüntüleri Videoları Canlı Yayın Tv Anı Youtub Resim
Hamilelikte Kilo Alımı ,Kontrolü, Diyet Ve Diet Yapmak, Zayıflama Metodları Yöntemleri
İdrarda Kanda Gebelik Testi, Gebelik Testleri , Hamilelik Belirtisi Gebelik Belirtileri
Doktor Muayeneleri Ne Sıklıkla Nasıl ? Kadın Doğum Uzmanı Takibi Nasıl Olmalı, Ne Sıklıkla
Evlilik Öncesi Genetik Danışma,Gebelik Ve Kadın Hastalığı Muayenesi, Gebelik Hamilelik İsteği
Gebelik, Hamilelik Belirtileri, Hamile Doğum Videoları, Görüntüleri Resimleri Youtub Vidyoları Anı
Gebelik planlama Ve Folik Asit Ve Folikasit Kullanımı , gebe- hamile kalma isteği
Akraba Evliliği, Sakat Doğumlar, Mongol Çocuk Ve Down Sendromu
Gebe Kalmak İçin yöntemler hamile nasıl kalınır gebelikte hamilelikte seks cinsel ilişki birleşme
Hamile Kalmadan Önce Yapılması Gerekenler
Adet Düzeni Hakkında Bilgiler, Görememe, Sık Görme, Adet Gecikmesi
Genital Bölge Anatomisi,merak edilenler, sık sorulanlar,jinekolojik operasyon ve ameliyat
G Noktası ve jinekolog,jinekolojik muayene,jinekolok
Memede fibrokistik hastalık uzmantv video uzman tv görüntüleri videosu
Kordon dolanması ,gebelik hamilelik ve kordon problemleri,doğum ve sezeryan,sezaryen nedeni
Yumurtalık kisti tanı ve tedavisi, yumurtalık kisti ameliyatı, kadın hastalıkları muayenesi
Gebelikte uyku pozisyonu nedir. Gebelikte uykusuzluk tedavisi nasıl nerede ilaçları nedir
Erkelerde dogum kontrol aşısı, Gebelikten Korunma İstememe Kaçınma
Genital enfeksiyonlardan korunma yolları nedir.Cinsellik seks ve enfeksiyon korunma nedir
Düşük tehdidi , tehlikesi, devamlı düşük yapma, habituel abortus boş gebelik kimyasal hamilelik
Smear testi nedir ,smir testi nasıl yapılıri,kadın sağlığı ve kanser taraması,kanser testi inceleme
Hormon yerine bitkisel tedavi doğal yöntemler ,bitkisel haplar ile tedavi, bitkisel ilaçlar
40 yaş üstü kadınlarda korunma, kürtaj tesimleri görüntüleri kürtaj video sonrası fiyatları ücreti
Rahim ağzında yara ,yara tedavisi yarayı dondurma yakma yöntemi kolposkopi ve biopsi
Hızlı gebe kalmak için , Gebe ve hamile kalma yöntemleri uygulamaları,kolay gebelik hamilelik doğum
Adet düzensizliği şekilleri ,hormon bozukluğu kadın hastalığı ve kadın sağlığı açısından tetkik
Gebelikte bulantı,kusma,gebe ve hamile şikayetleri, gebelik hamilelik te nasıl tedavi edilir?
Doğum kontrol hapları , normal doğum videosu resimleri fotoğrafları doğum görüntüleri video izle
Miyom belirtileri ve tanısı ,Myom ameliyatı nasıl nerede nezaman neşekilde neden,ücreti parası fiyat
Cinsiyet belirleme , cinsiyet tahmini yöntemi, çin takvimi gebelik öncesi cinsiyet seçme seçimi
Sezeryan mı? Normal doğum mu? Sezaryen Görüntüsü Video resim Youtube Yutub Yutup Canlı Anı Tv
Gebelikte birliktelik,gebelik ve yaşam, hamile sağlığı gebe sağlığı,gebelik ve hamilelik te sosyal
Polikistik over sendromu nedir ?, Yumurtalıkkisti tedavisi, over kistleri ve tedavi ,kadın hastalığı
Kızlık zarı
 
  Acil Korunma, Ertesi Sabah Gün Hapı nedir
Tüpleri Bağlatmak, Kısırlaştırmak, Kızlık Zarı Muayenesi
Hormonlu Sipiral, Mirena
Spiral (Ria) İle İlgili Bilgiler
İmplanon, Ciltaltı Korunma Yöntemi
Aylık İğne, Mesigyna, kadınlar kulübü
Doğum Kontrol Yöntemleri Gebelikten Korunma
Kürtaş Hapı, Düşük İlacı uzmantv video uzman tv videosu görüntüleri
Doğum Sezeryan Sonrası Korunma, Doğum Ve Sezaryen Sonrası Spiral Gebelik ten Hamilelik ten
Yenidoğan Tarama Topuk Testi nedir
Lohusalık (Loğusalık) Lohusa Bakımı
Bebek İsimleri, Resimleri, Görüntüleri, Gelişimi Büyümesi Gebelik Hamilelik Hesaplayıcıları Ölçümü
Doğum Öncesi, Sonrası İzni, ücretleri, fiyatları, parası ,hastaneleleri ,ücreti , fiyatı parası
Nüfusa Kayıt İşlemi
Bebek Odası,Mobilyaları Aksesuarları Eşyaları, Giyimi, Kıyafetleri Bebek Bakımı Bakıcısı
Ağrısız Doğum, Epidural Anestezi, youtube video, yutub vidyo görüntüleri resimleri canlı anı yutup
Sezeryan (Sezaryen) Görüntüleri, Resimleri Anı, Sezaryan Youtube Videosu Görüntüsü Vidyo Anı
Doğum Resimleri, Görüntüleri, Anı, Doğum Videosu, Doğum Youtub Görüntüsü, Canlı Doğum Anı
Doğum Valizi Eşyaları, Doğuma Hazırlık
Doğum Hakkında Bilgiler, Doğum Nasıl Nerede Ne Şekilde, Doğum Hastenesi Ücretleri Fiyatı
Gebelikte, Hamilelikte Oruç Tutmak, Hamilelik Ve Beslenme, Gebelik Ve Sağlıklı Beslenme Diet
Sağlıklı, Doğru Beslenme İpuçları, Gebelik Ve Diet, Hamilelik Ve Kilo Kontrolü, Gebelik Zayıflama
Dış Gebelik, Ektopik, Kimyasal Gebelik, Boş Gebelik Gibi Diğer Gebelikler, Problemli Hamilelik
Hamilelik ve Miyomlar, Myom Tedavisi
Gebede Hamilede Rh, Kan Uyuşmazlığı
Amniosentez, resimleri youtube video vidyo görüntüleri izle
Üçlü Test, Zeka Testi
İkili Test, Ense Kalınlığı Ölçümü
Ultrasonografi detaylı ultrason resimleri görüntüleri fotoğrafları sezeryanla doğum videosu video
Hamile Ve Bel Fıtığı Siyatik Tedavisi,Gebelikte Karpal Tunel Ağrısı, Mikrocerrahi
Diş Sağlığı Ve Diş Bakımı
Gebelik Ve Seyahat ,Yolculuk Tatil Güneş
Hamilelikte Spor Cimnastik Yapma
Hamile Elbiseleri Kıyafetleri Gebe Giyimi, Moda Güzellik Hamilelik (gebelik) Belirtileri
Selülit, Cilt Bakımı Tedavisi, Botoks
Hamilelikte Tatil, Deniz Güneş Yüzme Bronzlaşma
Epilasyon Ve İstenmeyen Tüyler, Gebede Hamilede Lazer Laser Epilasyon Güvenli Mi? Uygulanır Mı?
Gebelikte Saç Bakımı Ve Boyatma,Hamilelik Ve Güzellik
Gebelikte Hamilelikte Güzellik için Yap / Yapma
Diet Yapmak, Zayıflamak Kilo Kontrolü
Bitkisel Haplar İlaçlar, bitkisel tedavi
Kız mı,erkek mi? Cinsiyeti Ne Olsun? Cinsiyet testi,cinsiyet testi nasıl ücreti fiyatı nedir
Gebe kalma korkusu şehir efsaneleri , üstüne görme üste adet görme, kadın hastalıkları teşhisi
HPV aşısı ,Rahim Ağzı Kanseri Aşısı, Genital Siğiller,Genital Siğil Tedavisi Kolposkopi Biopsi
Miyomlarda yeni bir tedavi yöntemi, Kısırlık Tedavisi, Kısırlık Tedavi Yöntemleri, Myom Ameliyatı
Anne karnında müzik ,hafta hafta gebelik, hafta hafta hamilelik, ay ay gebelik hamilelik takibi
Suda doğum ,youtube doğum görüntüleri videosu vidiyosu,Youtub sezaryen görüntüsü vidyosu
Abortion Clinics İn İstanbul Turkey, Best Abortion Prices Laws Fees Hospitals İn İstanbul
Best Abortion Clinics in İstanbul, Abortion Prices İstanbul Turkey
Vajinoplasti Labioplasti Estetiği ,Kadın Estetiği Estetik
 

webmaster

solmenu.jpg
anasayfa
Gebeliğe Hazırlık
Hafta Hafta Gebelik Gebeliğe Hazırlık
Gebelik
Gebelikte Beslenme
Doğum
Doğum Loğusalık ve Bebek
Aile Planlaması Yöntemleri
Genel Jinekoloji
Yumurtalık Kistleri
Rahim sorunları
Rahim ağzı sorunları
Hormon Bozuklukları
Hormon Bozuklukları Genital Enfensiyonlar Hormon Bozuklukları
Meme Hastalıkları
Cinsel Sorular
Menepoz - Osteoporoz
Kısırlık ve Tedavisi
Otomatik_Hesaplayicilar
   ! Yasal Uyarı !
 
 www.kurtaj.info
 
 www.genitalsigil.net